VS wyrzuca błędy w języku polskim. DSP16 – część 3

W życiu zrobiłem jeden projekt w ASP.NET MVC i szczerze mówiąc najbardziej pociąga mnie właśnie ta technologia. Kiedyś motyw MVC w C# wydawał bardzo odległy, skomplikowany. Niby 3 warstwy. Niby wiem jak to działa w teorii, więc czego tu się bać? Pierwszy tutorial z MVC zrobiłem kiedy miałem mały romans z Ruby on Rails. I tam w sumie uznałem, że to wszystko ręce i nogi. Później dopiero zrobiłem projekt w ASP.NET MVC i odnalazłem się w tym bez żadnego problemu.

Bez myślenia odapliłem standardowo VS -> New Project… -> Web -> ASP.NET Web Application.

DSP16-3.0

Chcąc używać cutting-edge technologies, czyli ASP.NET 5 musiałem zainstalować odpowiednie komponenty. Wszedłem na stronę https://get.asp.net/ pobrałem ASP.NET 5 RC, ale podczas instalacji zobaczyłem błąd: 0x80073ee7. Google zwrócił mi aż 5 wyników, które ni jak mi pomagały. Stwierdziłem, że w takim układzie ASP.NET 4.6. Instalacja przebiegła bez problemów. Później ponownie podszedłem do instalacji ASP.NET 5 RC. Tym razem bez najmniejszych problemów.DSP16-3.1

VS -> New Project… -> Web -> ASP.NET Web Application.

DSP16-3.2

Wybrałem Web Application i OK.

No i teraz się dla mnie zaczęło się prawie coś nowego. Szczerze mówiąc jakbym robił w najnowszym ASP.NET stronę tylko dla siebie to bym się tak bardzo nie przejmował. Ale jednak nie. Przejmuję się, bo chcę to ładnie zrobić w ramach konkursu DSP16.

Pierwsza rzecz która rzuciła mi się w oczy to:

Installed:
229 package(s) to C:\Users\Jaryn\.dnx\packages

Sporo. Pierwsza rzecz, którą zazwyczaj robię to kompiluję kod zaraz po odpaleniu nowej, dla mojego komputera solucji. Trzeba zobaczyć czy w ogóle środowisko mam dobrze ustawione. Jak kod się nie kompiluje to bez sensu pisać nowe linijki. Zdarzało mi się, że miałem takie parszywe szczęście, że kiedy na komputerach od znajomych coś się kompilowało od razu to na moim za nic nie chciało. Najmocniej wspominam wstawki assemblerowe w C#. Walczyłem całe mnóstwo czasu, aby w końcu móc skompilować tą solucję. A ile się nauczyłem wtedy!

F5. Wszystko się kompiluje. Elegancko! Prawie…

DSP16.3.3

Strona po angielsku, a komunikaty po polsku? Nie podobało mi się to. Szybko sprawdziłem:

var foo = new List<string>();
var bar = foo[2];

I otrzymałem komunikat:

DSP16-3.4Błędy w języku polskim. Moje przeczucia się sprawdził.

Pierwszy link w googlach: http://stackoverflow.com/questions/852569/configure-visual-studio-to-show-error-messages-in-english. Nie pomaga. Kolejne też nie. Widziałem już kiedyś takie rzeczy. Kolega się tak zbulwersował kiedyś, że przeinstalował system. Wydaje mi się, że to jest wada komputerów, które mają system operacyjny zaraz na po zakupie. Zazwyczaj od razu robię reinstala ze względu na to, że domyślnie kopiony komputer ma dużo zbędnego oprogramowania które nie chcę. Ale z tą nową maszynką, którą mam po raz pierwszy zrobiłem wyjątek. Muszę się teraz uporać z moim problem.

Radzą odinstalować paczki z językami. Strikte paczki z językami nie mam, ale mam coś co wygląda podejrzanie:DSP16-3.5

Odinstalowałem, Zrestowałem komputer i dalej bez zmian.

No to inaczej. Zainstalowałem język angielski jako dodatkowy język na komputerze i spróbowałem go ustawić jako domyślny do .neta. Reset komputera. Wszedłem w ustawienia VS:DSP16-3.6

Wyglądało ładnie. Kompiluję kod. Błąd dalej po polsku.

To znowu z innej strony: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48157 próbowałem zainstalować co nieco. Nie działa. https://social.msdn.microsoft.com/Forums/vstudio/en-US/57d83ae9-e269-4c20-aa99-aba0b8b6e41a/remove-net-language-pack?forum=vsx – nie potrafiłem usunąć plików. Windows blokował, bo są używane.

No to porada z innej strony: Panel sterowania\Zegar, język i region\Język\Ustawienia zaawansowane. Zastąp język wyświetlania: wybrałem angielski. Log out. Log in.

DSP16-3.7

Rozwiązanie prawie idealne. Prawie bo cały Windows jest po angielsku. W sumie mi to nie przeszkadza. Ale tak jak mówię: to nie jest idealne rozwiązanie.

DSP16-3.8

 

Chciałem już napisać coś kodu, ale niestety nie wyszło. Jeżeli masz pomysł jak można w inny sposób pozbyć się komunikatów z polskimi błędami podziel się proszę w komentarzu rozwiązaniem, z chęcią przetestuję.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *