Daj się Poznać 2016. Założenia projektowe

Daj Się Poznać 2016 – biorę udział w konkursie.Daj Się Poznać 2016

W styczniu padł mi komputer. Na nowy czekałem prawie 2 miesiące (jak się okazało taniej jest kupić laptopa o tych samych parametrach w Polsce niż w Anglii). Bez mojego prywatnego komputera mogłem łączyć się ze światem przy pomocy firmowego laptopa oraz mojego smartfona. Jako że nie chcę robić prywatnych rzeczy na firmowym sprzęcie to korzystałem tylko ze smartfona. Brak własnego laptopa spowodował, to że nie publikowałem postów. W sumie dowiedziałem się też nowej rzeczy o sobie: potrafię żyć bez komputera – wystarczy mi komórka :). Bawi mnie troszkę również to że odzwyczaiłem się od używania polskich liter na klawiaturze.

Daj się Poznać 2016

Ale wracając do tematu konkursu. Postanowiłem, że stworzę stronę do zarządzania cyklicznych rozgrywek turniejowych w pokera. Dlaczego w pokera? Od kilku lat śledzę co się dzieje w pokerowym świecie. Czasem rekreacyjnie gram sobie w cyklicznym turnieju pokerowym. W Anglii nie obowiązuje mnie Polska ustawa antyhazardowa, więc mogę grać ile tylko chcę. Na Wyspach można spokojnie pójść do pubu spotkać się z znajomymi i pograć na pieniądze. Tyle na temat powodu mojego wyboru.

Technologia:
ASP.NET MVC. Kiedyś napisałem jedną stronę w ramach zaliczenia na studiach przy użyciu tej technologii. Jednak dalekie to było od ideału. To był istny poligon: DTO, DAO, MVC + generowanie kodu oraz bazy danych na podstawie wcześniej stworzonych UMLi. Tym razem jednak chciałbym zrobić stronę przy użyciu MVC w elegancki sposób.

Główne założenia:

 • Ranking ogólny graczy
 • Możliwość zarządzania cyklicznymi turniejami
 • Ranking graczy dla cyklicznych turniejów
 • Stworzenie systemu punktowego
 • Panel administracyjny
 • Achievementy dla graczy

Założenia poboczne:

 • Rejestracja nowych graczy do systemu
 • Zapisywanie rezultatów turniejowych
 • WebSerwis do zarządzania turniejami

Założenia ekstra:

 • Strona mobilna
 • Aplikacja na androida do zarządzania turniejami

Najtrudniejszym zadaniem dla mnie będzie ubranie tego wszystkiego w ładny interfejs. Jestem laikiem jeżeli chodzi UI/UX. Nie mam kompletnie wyczucia. Potrafię stwierdzić czy strona jest ładnie zaprojektowana czy nie. Jednak sam nie potrafię projektować stron. Inną trudnością dla mnie będzie spełnienie wymagań konkursowych: co najmniej dwa posty na tydzień. Ostatnio nagromadziło mi się kilka dodatkowych rzeczy do zrobienia oraz w pracy jesteśmy na ukończeniu projektu czego skutki czuję już teraz dodatkowymi godzinami spędzonymi przed komputerem.

Liczę na Wasze komentarze i uwagi!
Dzięki i do kolejnego posta.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *