Mockowanie z ASP.NET Core 1.0. DSP16 – część 6

W poprzednim poście pokazałem jak można stworzyć projekt testowy przy użyciu ASP.NET Core. Tym razem przedstawię jak poradziłem sobie z tworzeniem dodawaniem biblioteki do mockowania w ASP.NET Core. Podobnie jak w przypadku testowania, trzeba pobrać odpowiednią bibliotekę do mockowania, która jest kompatybilna z ASP.NET Core.

Na dzień dzisiejszy udało mi się znaleźć dwie biblioteki, które są kompatybilne: LightMock oraz Moq. Postanowiłem użyć drugiego rozwiązania: Moq. Bardzo przydatny tutorial znalazłem na stronie dotnetlibery.com. Faktyczne instrukcje znalazłem w połowie postu (nagłówek: Setting up Moq on .NET Core).

Na początku musiałem znaleźć NuGet Packages Manager: Tools -> NuGet Package Manager -> Manage NuGet Packages for Solution. Następnie postępowałem zgodnie z tutorialem, aby dodać nowe źródło skąd mogą być dodawane paczki do projektu. Następnie w projekcie testowym w pliku project.json dodałem nowe linijki:

Zmieniłem kod klasy testowej:

Skompilowałem projekt, odpaliłem test. Test przeszedł, mockowanie działa.

Podczas gdy próbowałem podpiąć mockowanie pod projekt testowy otrzymywałem różnego rodzaju błędy. Jednym z nich był:

Multiple assemblies with equivalent identity have been imported: and Remove one of the duplicate references.

Podczas gdy co chwilę zmieniałem zależności project.json coś się w końcu popsuło :). Odpowiedź jak rozwiązać ten problem była podana jak na tacy:DSP16-7.1

Wystarczyło w cmd odaplić polecenie ‚dnu restore’.

Powered by: Wordpress