Logitech MX Anywhere 2 – myszka z szybkim przewijaniem

Pamiętam jak kiedyś kolega pokazał mi myszkę w której przewinał scroll w dół i ten scroll kręcił się i kręcił bez zatrzymywania, a liniki kodu przesuwały się cały czas w dół. Jednym przewinięciem można było przeskrolować z 2000 linijek kodu ;). Taka opcja nazywana jest na internecie po prostu szybkim przewijaniem. Kilka lat później, kiedy było mnie już stać, postanowiłem, że i ja kupię sobie myszkę z podobnym kóleczkiem. Wybór padł na Logitech MX Anywhere 2.

 

Dlaczego wybrałem Logitech MX Anywhere 2?

Kryteria były proste: szybkie przewijanie, bezprzewodowa, niekosztująca miliony monet oraz żeby można była ją też obsługiwać i lewą i prawą ręką.

Poszedłem do Media Markt i sprawdzałem pokolei każdą myszkę. Były myszki z szybkim przewijaniem, ale przewodowe. Były myszki z szybkim przewijaniem, bezprzewodowe, ale kosztujące ponad 400 zł. Moje wymagania spełniła tylko jedna myszka. Logitehc MX Anywhere 2.

 

Użytkownie Logitecha MX Anywhere 2

Kształ i feeling myszki mi się podoba. Szybkie przewijanie lub jak to nazywa logitech tryb błyskawiczny był strzałem w dziesiątkę. Od razu się zakochałem w tej opcji.

Aplikacja, którą Logitech stworzył do customizowania myszki daje moim zdaniem wiele możliwości.

Logitech MX Anywhere 2

Logitech MX Anywhere 2 ma 5 ‚przycisków’. Pod każdy przycisk możesz wybrać konkreną akcję z całej długiej listy:

back, next, action center, advanced click, calculator, close desktop, close window, copy, cortana, cut, Desktop (next), Desktop, Previous Desktop, Devices, Documents, Double click, Email, Gesture button, Home, Input Language, Keystroke assignment, Launch application, left click, Lock, Maximize window, Media player, Middle button, Minimize window, Modifier keys, Music, Mute, New desktop, Next track/Fast forward, Open file, Open folder, Open web page, Paste, Pictures, Play/Pause, Percision Mode, Previous, Previous track/Rewind, Right click, Scroll left, Scroll right, Search, Settings, Share, Show/hide desktop, Shut down, Sign out, Sleep, Start screen, Stop, Switch applications, Switch screen, Task view, This PC, Toggle smooth scrolling, Videos, Volume down, Volume up, Zoom in, Zoom out, Zoom reset, None

Ciekawą opcją jest Gesture button. Należy wcisnąć wybrany przez siebie przycisk na myszcze z wybraną opcją Gesture button, a następnie przesunąć spokojnie myszkę z wciśniętym przyciskiem w odpowiednim kierunku. Dla przykładu: z wciśnietym środkowym przyciskiem przesuwam myszkę do góry i maksymalizuje się aktualne aktywne okienko. Do tej opcji trzeba się przyzwczaić – ja z tego za bardzo nie korzystam. 

Natomiast fajnymi opcjami jest ‚scrollowanie’ w lewo i w prawo (scroll left, scroll right). Czasem kiedy jest dłuższa linjka tekst, która to nie mieści się cała w notpadzie to zwykłem przesuwać suwak notepada na lewo, aby zobaczyć cały tekst. Ustawiłem to scrollowanie w apliakacji logitech do customizowania myszki. Wystarczy popchnąć kółeczko od scrolla w prawo, aby przesunąć się w notpadzie na prawo. I analgoicznie to działa z popchnięciem kółeczka w lewo.

Bateria, a raczej akumulator wytrzmywał mi 2-3 tygodnie, kiedy myszka była cały czas włączona. Dopiero po pewnym czasie użytkownia zacząłem za każdym razem gdy kończyłem pracę wyłączać myszkę i włączać ją jak wracałem do pracy. Może raz na 1,5-2 miesiąc potem musiałem ją ładować. Ładowanie odbywa się szybko. Ładować można przy pomocy zwykłego usb typu B – czyli jeden kabel ładujący do telefonu i do myszki :). Z długością kabla, który był dołączony do zestawu, logitech nie poszalał – chyba ma zaledwie pól metra.

Myszka potrafi sparować się z 3 urządzeniami. Z jednym urządzeniem potrafi się sparować przy pomocy nadajnika, a z pozostałymi dwoma przy pomocy bluetooth. Przełączanie pomiędzy urządzeniami jest łatwe i bezbolesne. Zafasynowała mnie opcja sparowania myszki z smartfonem. Po sparowaniu na smartfonie pojawia się myszka i można nią normalnie obsługiwać telefon. Dla mnie to jest bardziej ciekawostka, a nie jako praktyczny ficzer.

Wielkość Logitech MX Anywhere 2 jest zbliżona do klasycznego modelu Logitech M185. Logitech MX Anywhere 2 jest cięższy od Logitecha M185. MX spadł mi kilka razy z biurka. Nie miałem z nim z tego powodu żadnego problemu, dział dalej bez zarzutów. Po roku użytkownia nic się z nią nie dzieje.

Czy polecam Logitecha MX Anywhere 2?

Jeżeli zależy Ci na możliwościach usprawnienia sobie pracy, odpornym na upadki sprzęcie, odpowiedniej do obsługi i prawą i lewą reką, podobają Ci się ficzery o których wspomniałem powyżej i nie szkoda Ci wydać 250 zł na myszkę to kupuj śmiało tego MX Anywhere 2. W innym przypadku wystarczy Ci Logitech M185.

 

https://www.ceneo.pl/39236126 – zgadzam się z tymi opiniami użytkowników.

https://www.logitech.com/pl-pl/manuals/11892 – instrukcja obsługi :).

1 thought on “Logitech MX Anywhere 2 – myszka z szybkim przewijaniem”

  1. To moja trzecia myszka z serii MA Anywhere. W dwóch poprzednich po pewnym czasie miałem dwuklik i w drugiej nawet swiche wymieniałem (można dostać na Allegro). Poza tym wszystkie działają. Dwi poprzednie w komplecie miały fajny woreczek, pierwsza materiałowy, druga Ala skórzany. Trzecia nabyłem ze względu na to, że ma Bluetooth i akumulatorki. Po rozpakowaniu zawiodła mnie względem swoich poprzedniczek. Jest lżejsza i użyty plastik sprawia wrażenie trochę tandety. Poprzednia miała mega wygodny wyłącznik, który zakrywał obsługiwało się kciukiem a po wyłączeniu zakrywał laser. W nowej jest gorzej. Na plus bluetooth, ale sparowaniu z laptopem rwie i laguje, więc używam odbiornika na USB. Może to wina sterowników BT w komputerze. Obie stare mają w sobie miejsce na schowanie odbiornika, w nowej tego nie ma, więc jak się go nie używa to łatwiej zgubić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *