Konsola poleceń z poziomu VS15. DSP16 – część 7

Podczas tworzenia projektu w ASP.NET Core 1.0 przydaje się konsola. Visual Studio nie oferuje mi (z tego co się orientuje) wejścia do konsoli z poziomu IDE. Więc za każdym razem musiałem odpalać cmd i wejść do ścieżki gdzie znajduje się projekt. Trochę irytujące. Istnieje rozwiązanie na ten problem.

Open Command Line. Pobrałem, zainstalowałem, zrestowałem VS. W momencie w którym jestem w jakimś projekcie wystarczy mi kliknąć alt+space, aby otwarło mi się okienko cmd z aktualną ścieżką w projekcieDSP16-7.2

Jest jednak mała uwaga. Jeżeli jestem na przykład w pliku Achievements i kliknę Alt+Space to otwiera mi się w konsoli lokalizacja do miejsca w któym znajduje się ten plik, czyli:

C:\Users\Jaryn\Documents\Visual Studio 2015\Projects\PokerWebsite\src\PokerWebsite\Core\Domain

DSP16-7.3

Szybko i sprawnie! O to chodzi!

 

3 thoughts on “Konsola poleceń z poziomu VS15. DSP16 – część 7”

  1. Power Commands? Coś nowego dla mnie. Pozwól, że na to spojrzę…
   Już spojrzałem :).Z tego co widzę to Power Commands należy do Productivity Power Tools 2012 (2013 i pewnie 2015 też). Autorem Productivity Power Tools jest Microsoft. Natomiast autorem Open Command Line jest niejaki Mads Kristensen ( http://madskristensen.net/post/new-handy-visual-studio-extensions—part-2 ). Więc raczej wątpię, aby było to ze sobą zintegrowane.

   Nie zmienia to postaci rzeczy, że dzięki Tobie odkryłem, że istnieje takie coś jak Productivity Power Tools. Wydaje się ciekawym narzędziem. Dzięki Dawid K!

   1. No ja bez Productivity Power Tools i Power Commands (faktycznie, teraz to jest zintegrowane, kiedyś nie było) nie wyobrażam sobie pracy z Visual Studio. To pierwszy dodatek, który instaluje. 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *